دکتر قائدی بر نرخ‌گذاری سرویس مدارس با نگاه عدالت محور تاکید کرد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
پنج شنبه 24 مرداد 1398
    
تعداد بازدید: 3226
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/5/24
منبع : درون سازمانی

دکتر قائدی بر نرخ‌گذاری سرویس مدارس با نگاه عدالت محور تاکید کرد

دکتر قائدی بر نرخ‌گذاری سرویس مدارس با نگاه عدالت محور تاکید کرد

 

نرخ خدمات حمل و نقل دانش آموزی در سال تحصیلی جدید در کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز بررسی و پس از ارائه نظرات کارشناسان مورد موافقت کمیسیون قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شیراز، دکتر «نواب قائدی» گفت: در این جلسه نرخ پیشنهادی سرویس مدارس، با حضور اعضای کارگروه ماده ۱۸ متشکل از نماینده های آموزش و پرورش، شهرداری، انجمن اولیا و مربیان، مدیران سازمان دانش‌آموزی و انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر بررسی و به تصویب کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز رسید.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه در نرخ پیشنهادی، مکانیزم محاسبه هزینه سرویس مدارس تغییر کرده است، افزود: پیش از این نرخ پیشنهادی سرویس مدارس بر مبنای پیمایش بصورت ۵ کیلومتر بود که در مکانیزم جدید به ۱ کیلومتر تغییر پیدا خواهد کرد تا شهروندان شاهد نرخ منطقی و عادلانه سرویس مدارس در سال جدید باشند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ خدمات سرویس افزود: در راستای حق‌الزحمه سرویس مدارس و با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و افزایش هزینه تعمیر و نگهداری خودروها می‌بایست حق والدین دانش آموزان برای پرداخت هزینه و حق رانندگان برای ارائه خدمات را درنظر بگیریم که در نهایت راه بینابینی را انتخاب کردیم.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: افزایش نرخ اگر مطابق با وضعیت تورم صورت می‌گرفت، والدین با مشکل مواجه می‌شدند و از سوی دیگر اگر لحاظ نشود حقوق رانندگان تضییع خواهد شد.
دکتر قائدی با بیان اینکه دفاع از حقوق آحاد مردم شهر وظیفه شورای شهر شیراز به عنوان یک نهاد نظارتی است، اظهار کرد: در این نرخ‌گذاری علاوه بر حفظ حق و حقوق مردم و رانندگان سرویس مدارس، تلاش شده است ابهاماتی که خلاف مصوبات شوراست از بین برود. 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: این نرخ ها پس از طرح در صحن علنی شورا، تصویب اعضا و همچنین تایید فرمانداری، به شهرداری ابلاغ خواهد شد.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.