تذکر دکتر نواب قائدی عضو شورای اسلامی شهر شیراز در مورد عدم توجه شهرداری به ناوگان تاکسیرانی
نویسنده خبر : مدیر سایت    
پنج شنبه 27 تیر 1398
    
تعداد بازدید: 815
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/4/27

تذکر دکتر نواب قائدی عضو شورای اسلامی شهر شیراز در مورد عدم توجه شهرداری به ناوگان تاکسیرانی

نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی روز چهارشنبه، به شهردار در خصوص عدم اجرای برخی از مصوبات شورا، تذکر داد

.

متن تذکر به شرح زیر است: پیرو بررسی‌های صورت گرفته و علی رغم تذکرات شفاهی ومکاتبات انجام شده، سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر در اجرای برخی از مصوبات این شورا که به شرح زیر می باشد کوتاهی داشته است:

  • عدم اجرای مصوبه شماره 3847 مورخ 18/09/96 شورای اسلامی شهر با موضوع دستورالعمل ارائه خدمات برخط حمل و نقل مسافر‌درون شهری. قابل ذکر است مطابق با تکلیف شماره 73 بودجه سال 1398 شهرداری شیراز، سامانه‌های حمل و نقل برخط بار و مسافر حداکثر تا پایان تیر 98 و با اولویت‌ ناوگان تحت پوشش شهرداری و از طریق بخش خصوصی بایستی راه‌اندازی گردد که این مهم تاکنون عملیاتی نشده است.
  • عدم ارائه لایحه هزینه‌های بالاسری ناشی از خدمات مدیریتی شرکت‌های حمل و نقل مسافر درون شهری موضوع بند 1 از بخش الف ماده 18 دستورالعمل اجرايي نحوه تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های خصوصی و تعاونی حمل‌و‌نقل مسافر درون شهری شیراز و حومه (مصوبه شماره 5673 مورخ 27/12/96 شورای اسلامی شهر).
  • عدم ارائه شیوه‌نامه نحوه نقل‌و‌انتقال ناوگان اتوبوس موضوع تبصره 1 بند ز ماده 4 دستورالعمل نحوه واگذاری اتوبوس‌های تحت مالکیت شهرداری به اشخاص حقیقی و حقوقی مصوبه شماره 3252 مورخ 04/08/96 شورای اسلامی شهر.

علاوه بر موضوعات مذکور، موارد ذیل نیز به عنوان مشکلات جدی مرتبط با سازمان حمل و نقل مسافر قلمداد می‌شود:

  • عدم ارائه لایحه نرخ خدمات حمل و نقل تاکسیرانی علی رغم وجود تورم بالا و افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری.
  • عدم وجود برنامه مدون برای نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی و حمایت از رانندگان زحمتکش تاکسی.
  • به کارگیری نیروهای در آستانه بازنشستگی و با سطح تحصیلات پایین و عدم توجه به جوان‌گرایی و شایسته‌سالاری در واگذاری پست‌های آن سازمان.

همچنین اخیرا مشاهده شده است که در شهرداری شیراز، کارشناسان و مدیرانی که نظرات کارشناسی بر خلاف نظر مدیران مافوق خود ارائه کرده‌اند،  برکنار یا تعلیق شده‌اند که در صورت تکرار و عدم توجه به تذکرات، به صورت مصداقی بیان خواهد شد.

بنابراین به شهردار محترم تذکر داده می‌شود تا در اسرع وقت به این موضوعات پرداخته، اقدامات مقتضی صورت گرفته و نتیجه به این شورا اعلام شود.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.