کلنگ احداث پارک ترافیکی، در منطقه 5 شهرداری شیراز به زمین زده شد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
یکشنبه 15 اردیبهشت 1398
    
تعداد بازدید: 1042
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/2/15
منبع : درون سازمانی

پارک ترافیکی بوستان مادر، پارکی فرا منطقه ای که کمک شایانی به ارتقای فرهنگ ترافیک خواهد کرد

کلنگ احداث پارک ترافیکی، در منطقه 5 شهرداری شیراز به زمین زده شد

دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز:

پارک ترافیکی بوستان مادر، پارکی فرا منطقه ای که کمک شایانی به ارتقای فرهنگ ترافیک خواهد کرد

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک  شورای اسلامی شهرگفت: اجرای این پارک ترافیکی گامی در راستای توزیع عادلانه پارکهای ترافیکی در سطح کلانشهر شیراز خواهد بود و می تواند کمک شایانی به ارتقای فرهنگ ترافیک کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز،«نواب قائدی» درآیین کلنگ زنی پارک ترافیکی منطقه 5 شهرداری شیراز، گفت: این پارک، پارکی فرامنطقه ای است که علاوه بر منطقه 5 شهرداری شیراز،مناطقی چون 9 و بخشی ازمنطقه دو شهرداری شیراز را نیز پشتیبانی می کند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اشاره به ضرورت ایجاد چنین پارکهایی درشهر شیراز، تصریح کرد: احداث پارکهای ترافیکی در سطح شهر بسیار دارای اهمیت است چراکه زمینه حضور فعالیتهای مختلف، خصوصا فرهنگسازی در زمینه ترافیک را فراهم می کند.

قائدی با بیان اینکه توجه به نیازهای شهر و شهروندان و توزیع خدمات در سطح شهر رویکردی است که به آن اهتمام ویژه داریم، گفت: پارک ترافیکی منطقه 5 مجموعه ای شامل کلاسهای آموزشی به متراژ 450 متر مربع، مجموعه موضوعی و بازیهای آموزش ترافیکی، پل عابر پیاده آموزشی، ساختمان مدیریت، سرویس های بهداشتی، کفسازی به متراژ 10 هزار متر مربع، آلاچیق و... است که در زمینی به مساحت 5/1 هکتار در بوستان 50 هکتاری مادر اجرا خواهد شد.

عضو شورای شهر شیراز همچنین در آیین افتتاح بوستان عرفان، رفاه و آرامش روحی شهروندان را مهم قلمداد کرد و ادامه داد: ایجاد فضایی جهت گذراندن اوقات فراغت، نشاط اجتماعی، ایجاد شادابی و تلطیف روحیات وآرامش روحی شهروندان، توسعه فضای سبز شهری و زیبا سازی منظر شهری از جمله اهداف اجرای این پارک است.

نواب قائدی با بیان اینکه این پارک در زمینی به مساحت1/2 هکتار در خیابان بنی هاشمی(بلوار عرفان غربی) اجرا شده است، تصریح کرد: اجرای 10 هزار متر مربع کفسازی، زمین فوتسال و چمن مصنوعی، 7500 متر مربع فضای سبز، مسیر دوچرخه سواری به طول 800 متر، وسایل بازی کودکان، کفپوش، ستهای ورزشی، سرویسهای بهداشتی،آلاچیق و ....ازجمله امکانات این بوستان است که قطعا با استقبال خوب شهروندان مواجه خواهد شد.

عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای شهر شیراز اشاره ای هم به افتتاح باغ گلها در انتهای بلوار شهید چمران داشت و افزود: کلانشهر شیراز را همگان با نام شهر باغهای رویایی، شهر تاریخ، شهر فرهنگ و ادب، شهر سروناز و گل و بلبل می شناسند که با این اوصاف مدتها بود که جای خالی چنین باغی در کلانشهر شیراز احساس میشد و قطعا این باغ شهروندان شیرازی و مراجعه کنندگان به این کلانشهر را جذب خود خواهد کرد.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.