بازسازی بافت های فرسوده محله سعدی شیراز سرعت می گیرد
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 21 فروردین 1398
    
تعداد بازدید: 984
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/1/21
منبع : درون سازمانی

بازسازی بافت های فرسوده محله سعدی شیراز سرعت می گیرد

با تشکیل یک هیئت اجرایی ؛

بازسازی بافت های فرسوده محله سعدی شیراز سرعت می گیرد

 

.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از ضرورت تشکیل یک هیئت اجرایی با همه اختیارات جهت بازسازی و احیاء بافت های فرسوده محله سعدی که دچار سیل شده و حادثه دیده اند و یا در معرض حادثه دیدن نیز می باشند خبر داد.

سید محمد پژمان در بازدید یک روزه ای که با حضور دکتر رضایی معاون عمرانی استانداری فارس،مهندس اسکندرپور شهردار شیراز، دکتر قائدی رئیس کمیسیون عمران،حمل و نقل و ترافیک شورای شهر، مهندس تکاور مدیرکل راه و شهرسازی و جمعی دیگر از مدیران استانداری فارس و شهرداری از مناطق سیل زده شهر شیراز( محله سعدی و دروازه قرآن) داشت افزود: در این بازدید فرصتی شد که در ادامه بازدیدی که در پایان سال ۹۷ از این محدوده ها داشتیم مجددا بعد از حادثه سیل دوباره این محله ها را بازدید کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به سیلی که در محله سعدی که جزء محلات مورد هدف بازآفرینی شهری بوده و در حادثه سیل هم آسیب دیده و شهروندان و ساکنان این محله دچار آسیب شده اند، این ضرورت را تشدید می کند که با اولویت و نگاه ویژه در خصوص رفع موانع و مشکلات محله و ساکنین آن اقدام گردد.

پژمان خاطرنشان ساخت: بخاطر گستردگی محدود مورد هدف بازآفرینی با مقامات استان مقداری متمرکز شدیم و محدوده های کوچکتری که الآن در معرض حادثه دیدن هستند را تفاهم کردیم که زودتر وارد اقدام شویم و مردم را از این دغدغه نجات دهیم.

وی اضافه کرد: بخاطر اینکه برای اجرایی شدن این کار عزم جدی مدیران و مسئولین استانی را درست جذب کند مقرر گردید که یک سازمان اجرایی مستقل با همه اختیارات که ظرفیت اجرایی خوبی را ایجاد کند و با تمرکزی که در مدیریت دارد بتواند این سیاست ها را جذب کند و یک صف مواجه مناسبی را با مردم برای تعامل و پشتیبانی و انجام اهداف در جهت آسایش، رفاه، امنیت و ارتقاء کیفیت زندگی مردم این محله ایجاد کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ما تمام توان و امکاناتی که داریم را در اختیار این هیئت اجرایی و مجری قرار خواهیم داد.

وی افزود: آن هیئت اجرایی و مجری باید در ابتدا با انتخاب یک مشاوری که بتواند طرح های اجرایی با جزئیات دقیق نه در مقیاس طرحهای جامع و تفصیلی بلکه با انتخاب مشاوری که سریعا مطالعات دقیق انجام بدهند و ما در حد پلاک و در حد مقیاسهای یک به یک بتوانیم حرفهای دقیقی برای مردم داشته باشیم و برای اقدام و برنامه های خودمان پیدا کنیم که سریعتر امکانات و منابع جذب شود.

پژمان متذکر شد چند اتفاق هم باید سریعتر در این خصوص انجام شود که در ابتدا آب منطقه ای باید مطالعات خود را در این محدوده ها تکمیل کند و مطالعات عملی شود برای کل این محدوده بویژه در نقاط خاصی که سیل آسیب زده بود تا کسانی که مجری هستند و باید امکاناتی را مصرف کنند هدفمند از این امکانات استفاده گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اجرای تمام این تصمیمات و اتفاقها را در گرو همدلی و همکاری و تمرکز و هم پیمانی مدیران و مسئولین دست اندرکار دانست.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.